Naujienos

Dar vienos atkaklios rungtynės

2019-01-11

(info@bcomega.lt)

Penktadienį, sausio 11 dieną, Ringaudų pagrindinės mokyklos sporto salėje įvyko RKL A diviziono pirmenybių rungtynės tarp vietos Kauno raj. „Omega“ (14-3) bei svečių Tauragės „Fortūna-Agava“ (7-10). Pirmojo ketvirčio metu komandos žaidė gana apylygiai, tačiau vėliau pradėjo ryškėti aikštelės šeimininkų pranašumas. Jie sukaupė dviženklį pranašumą, kurį išlaikė iki rungtynių pabaigos.
Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie demonstravo subalansuotą puolimą – išnaudojo ūgį po krepšiu, taip pat pataikė kelis taiklius tolimus metimus ir netrukus skaičiavo jau aštuonių taškų pranašumą (17:9). Visgi, tuomet iš miego prabudo svečiai ir laimėjo atkarpą 9:0, kuri leido jiems išsiveržti į priekį. Per likusį kėlinio laiką komandos dar apsikeitė keliais sėkmingais išpuoliais, o rezultatas po pirmųjų dešimties minučių buvo lygus – 22:22. Antrąjį kėlinuką komandos pradėjo intensyvesniu tempu, greičiau užbaiginėjo atakas, tačiau norimo rezultato tai nedavė nei vienai ekipai. Sužaidus keturias minutes, komandos buvo pelniusios vos po penkis taškus. Tuomet pusantros minutės atkarpą „Omega“ laimėjo 12:0 ir įgijo jau dviženklį pranašumą (39:29). Tuomet tauragiškiai pakeitė savo gynybos sistemą į zoninę gynybą, tačiau tai jiems davė vaisių tik gynyboje, kadangi puolime jie vis tiek turėjo šiokių tokių problemų ir atsilikimas sumažėjo tik šiek tiek. Rezultatas po pirmosios rungtynių pusės buvo 43:36.
Trečiąjį ketvirtį kur kas sėkmingiau pradėjo „Omegos“ ekipa. Pirmą kartą šiose rungtynėse pasirodęs V. Bendikas smeigė du taiklius tolimus metimus ir buvo vienas iniciatorių iš sėkmingos aikštelės šeimininkų atkarpos. Netrukus komandas skyrė jau 16-a taškų (56:40). Visgi, tuomet Tauragės ekipa pelnė septynis taškus be atsako ir G. Pečiulionis buvo priverstas paimti minutės pertraukėlę. Vėliau komandos keitėsi sėkmingais išpuoliais ir skirtumas tarp komandų per daug nepasikeitė. Ketvirčio pabaigoje G. Marčiukaitis pelnė keturis taškus paeiliui savo ekipai ir atstatė dviženklį pranašumą. Rezultatas po trijų ketvirčių buvo 66:55. Lemiamą ketvirtį penkiais greitais taškais pradėjo aikštelės šeimininkai ir atstatė 16-os taškų pranašumą. Tuo tarpu svečiai pelnė pirmuosius taškus šiame ketvirtyje sužaidus tik tris minutes. „Omegos“ ekipa tuomet taip pat krito į duobę ir per keturias minutes nepelnė nė taško. Visgi, gera jų gynyba neleido varžovams priartėti ir komandas vis dar skyrė dviženklis taškų skaičius. Per likusį kėlinio laiką Tauragės „Fortūna-Agava“ taip ir nesugebėjo mesti rimtesnio iššūkio Kauno rajono „Omegos“ ekipai ir aikštelės šeimininkai iškovojo gana užtikrintą pergalę. Galutinis rungtynių rezultatas 77:66.

—–

Netikėtai inirtinga kova

2019-01-05

Penktadienį, sausio 4 dieną, Ringaudų pagrindinės mokyklos sporto salėje įvyko RKL A diviziono pirmenybių rungtynės tarp vietos Kauno raj. „Omega“ (13-2) bei svečių Akmenės SC-„Grudita“ (7-8). Rungtynių pradžia žadėjo gana lygią ir atkaklią kovą tarp komandų. Visgi, antrąjį ketvirtį kur kas solidžiau sužaidė svečiai ir įgijo solidesnį pranašumą, kurį laikė iki pat ketvirtojo kėlinio pabaigos. Tuomet aikštelės šeimininkai stebuklingai išsigelbėjo ir išplėšė pratęsimą, o jo metu ir iškovojo pergalę.
Rungtynes taikliu tritaškiu pradėjo svečiai, tačiau tuomet septynis taškus be atsako pelnė aikštelės šeimininkai ir atrodė, kad ir toliau neturės problemų puolime. Visgi, vėliau pasipylė klaidos, kurios neleido nutolti nuo savo varžovų, o skirtumas tarp komandų sumenko iki minimalaus. Vėliau „Omega“ surengė kelis sėkmingus greitus išpuolius ir įgijo penkių taškų atotrūkį, tačiau Akmenės ekipa smeigė porą taiklių tolimų metimų ir lygino rezultatą. Rezultatas po pirmųjų dešimties minučių buvo 20:20. Antrąjį ketvirtį kur kas sėkmingiau pradėjo Akmenės SC-„Grudita“ ekipa, kuri smeigė keturis taiklius tolimus metimus per pusę ketvirčio ir perimė rungtynių iniciatyvą į savas rankas. Tuo tarpu Kauno rajono „Omega“ ir toliau neišvengė klaidų ir nemaža dalis atakų pasibaigė net neišmetus kamuolio į krepšį. Per likusį kėlinio laiką svečiams pavyko išlaikyti susikrautą pranašumą, o rezultatas po pirmosios rungtynių pusės buvo 38:45.
Trečiąjį ketvirtį dviem taikliais dvitaškiai pradėjo „Omega“, tačiau tuomet 9:2 atkarpą laimėjo svečiai iš Akmenės ir įgijo jau dviženklį pranašumą. Tuomet aikštelės šeimininkai kelis kartus sužaidė sėkmingesnę atkarpą ir ir buvo sumažinę atsilikimą iki keturių ar penkių taškų. Visgi, keli taiklūs Akmenės SC-„Grudita“ ekipos tritaškiai leido jiems susigrąžinti kiek solidesnį pranašumą. Rezultatas po trijų ketvirčių buvo 59:67. Lemiamo ketvirčio pradžioje svečiai įgijo jau 13-os taškų pranašumą, tačiau tuomet aikštelės šeimininkai surengė kelis greitus išpuolius ir braukė atsilikimą iki septynių. Vėliau komandos keitėsi sėkmingais išpuoliais, o likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes, svečiai turėjo vis dar devynių taškų pranašumą. Tačiau tuomet „Omega“ smeigė du taiklius tolimus metimus ir braukė savo atsilikimą iki trijų taškų. Visgi, Akmenės ekipa, kaip ir anksčiau, taip ir dabar nutolo nuo savo varžovų dėka taiklaus tolimo metimo ir likus žaisti kiek daugiau nei pusę minutės, turėjo septynių taškų pranašumą. Visgi, per 14-ą sekundžių „Omega“ parodė charakterį ir keli sėkmingi epizodai puolime leido sumažinti atsilikimą iki minimalaus. Likus žaisti dešimt sekundžių aikštelės šeimininkai išlygino rezultatą ir paskutinė ataka priklausė svečių ekipai. Lemiama Akmenės SC-„Grudita“ ataka pasibaigė klaida ir komandoms teko aiškintis santykius pratęsime. Rezultatas po reguliaraus laiko buvo 88:88.
Pratęsimo pradžioje kur kas geriau sekėsi kauniečiams. P. Leščinskas pataikė du taiklius tolimus metimus ir jo ekipos pranašumas pasiekė aštuonių taškų ribą. Likus žaisti minutei, „Omega“ vis dar skaičiavo tą patį pranašumą, tačiau tuomet penkis taškus be atsako pelnė svečiai ir grąžino intrigą į rungtynes. Kitoje aikštelės pusėje kauniečiams nepavyko sėkmingai užpulti varžovų krepšio ir visus šansus išplėšti antrąjį pratęsimą turėjo Akmenės vyrukai. Visgi, jų metimas nepasiekė tikslo ir itin sudėtingą pergalę šventė „Omega“. Galutinis rungtynių rezultatas 102:99.

——

Prieššventinis jaudulys

2018-12-22

Šeštadienį, gruodžio 22 dieną, Ringaudų pradinės mokyklos sporto salėje įvyko RKL, A diviziono
pirmenybių rungtynės tarp vietos Kauno r. „Omega“ (12-2) bei svečių Biržų „Biržai-KKSC“ (7-7).
Pirmoje rungtynių pusėje vyko permaininga kova. Aikštelės šeimininkai laikė trapų pranašumą
savo rankose, tačiau viskas pasikeitė antroje rungtynių pusėje. Trečiąjį ketvirtį nuostabiai
puolime sužaidė „Omega“ ir įgijo jau dviženklį pranašumą. Lemiamo ketvirčio metu jie
neišbarstė pranašumo ir šventė tryliktąją pergalę sezone.
Rungtynes kiek geriau pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie pasinaudojo varžovų klaidomis tiek
puolime, tiek gynyboje ir pirmavo rungtynėse 8:2. Vėliau geresnę atkarpą sužaidė biržiečiai,
kurie atrado kelias varžovų silpnybes ir pradėjo kvėpuoti jiems į nugarą. Ketvirčiui perkopus į
antrąją pusę, abiejų komandų žaidime pasirodė daugiau žaidybinio broko ir vis mažiau atakų
buvo užbaigtos sėkmingai. Ketvirčio pabaigoje „Omega“ ekipos žaidėjai P. Leščinskas ir G.
Marčiukaitis pataikė po tolimą metimą ir skirtumas tarp komandų pasiekė vėl dviejų atakų ribą.
Rezultatas po pirmųjų dešimties minučių buvo 25:21. Antrojo ketvirčio pradžioje “Biržai-KKSC”
baudė savo varžovus tolimais metimais ir netrukus, pirmą kartą šiose rungtynėse, išsiveržė į
priekį. Į tai Kauno r. “Omega” atsakė spurtu 9:0 spurtu ir susigrąžino rungtynių iniciatyvą į
savas rankas. Kėlinuko pabaigoje svečių ekipa pakeitė savo gynybos sistemą ir pradėjo gintis
zonine gynyba, kas kiek išmušė iš vėžių aikštelės šeimininkus. Skirtumas tarp komandų
netrukus sumenko ir rezultatas po pirmosios rungtynių pusės buvo 48:46.
Trečiojo kėlinio pradžioje pirmaujanti komanda keitėsi kelis sykius po taiklių tolimų metimų.
Vėliau „Omega“ pradėjo spausti savo varžovus ir daugiausiai G. Marčiukaičio dėka, skaičiavo
jau dviženklį pranašumą. Visgi, biržiečiai nepasimetė ir greitai atsakė į sėkmingą varžovų
atkarpą gera gynyba. Aikštelės šeimininkų gretose pasipylė nemažai klaidų ir kelios atakos net
nebuvo užbaigtos metimu į krepšį. Trečiojo ketvirčio pabaigoje aikštelės šeimininkai vėl įjungė
aukštesnę pavarą ir pradėjo tolti nuo savo varžovų. Galiausiai neatlaikė ir svečių ekipos
trenerio nervai, kuris buvo nubaustas technine pražanga. Tai tik dar labiau padidino „Biržai-
KKSC“ ekipos duobę, nes skirtumas po trijų ketvirčių buvo jau dviženklis – 79:65. Lemiamo
ketvirčio pradžioje komandos pradėjo keistis sėkmingais išpuoliais ir skirtumas tarp jų per daug
nepakito. Vėliau rungtynėse įsiveisė lengvas chaosas. Abi ekipos bėgo iš vieno greito išpuolio į
kitą, bet ne visada ir jie pasibaigdavo sėkmingai. Likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes,
„Omega“ vis dar turėjo dviženklį pranašumą. Biržiečiai šiame kėlinyje labiau rėmėsi tolimais
metimais, kurių didžioji dalis buvo nesėkmingi. Rungtynėms einant į pabaigą, aikštelės
šeimininkai dar smeigė du tolimus metimus ir visiškai uždarė šias rungtynes. „Omega“ apgynė
namų tvirtovę ir šventė pergalę, rezultatu 96:80.